854/​169

Italiensk Louis XVI konsol af bemalet og forgyldt træ, plade af marmoreret træ, sargen udskåret med blasværk, firsiede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 92. B. 135. D. 65.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Møbler, varia og tæpper, 25. februar 2015

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

42.000 DKK