2450/195
Et par russiske serveringsskeer af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Antagelig Nikolaj Nikolajevich Zverev, Moskva 1908–1917, lødighed 84. Vægt 94 g. L. 17,5 cm. I originalt etui. (3)
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. få ridser, mærker og afslag. Æske med mere slitage.
Vurdering
967615 |