2249/697
Norman Foster (f. England 1935)
“Foster 503”. Et par lænestole betrukket med sort skind, stel af forkromet stål. Udført og mærket hos Walter Knoll. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|