2125/7085
Tre Biga dukker, udskåret træ, skind og cawriskaller. Mossi, Burkina Faso. H. 26–32. (3)
Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud