2120/126
Jean David (f. 1967)
“Israel - le pays de la bible”. Tryksign. Jean David. Litografisk vintageplakat monteret på støttelærred. Bladstørrelse 99×68. Uindrammet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Trykfold. Rullet.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag