2120/​126

Jean David (f. 1967)

“Israel - le pays de la bible”. Tryksign. Jean David. Litografisk vintageplakat monteret på støttelærred. Bladstørrelse 99×68. Uindrammet.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Trykfold. Rullet.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag