2441/​626

Tadao Ando (f. 1941)

“Dream Chair”. Lænestol med stel af formbøjet og lamineret eg, forsidepolstret med brunt skind. Model TA001P. Udført hos Carl Hansen & Søn.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte minimale finérskader.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

851198 6.000 DKK