2048/81
Japansk langhalset vase af porcelæn, dekoreret i lakstil med guld på mat, sort grund, fire bånd med varierende design af dyr i landskab. Signeret. 20. årh. H. 30,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag