2050/8632
Et par russiske vodkabægre af sølv, dekoreret med kæmninger. Kyrillisk mestermærke BA, antagelig olderman POT, Moskva bymærke. 18. årh. Vægt ca. 61 g. H. inkl. håndtag 4. (2).
Fremstår med minimal alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud