2031/11
Dansk rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso. Ca. 1760. H. 104. B. 40.
Spejlglasset bærer præg af alderen. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud