Thaddeus Strode (f. Santa Monica, USA 1964)
“Come to”. Sign. på bagsiden Th. Strode 2007 med titel. Mixed media på lærred. 246×282. Uindrammet.
Udstillet: “FunFunFun”, ARoS, Aarhus Kunstmuseum, februar - maj 2008. Proveniens: Galerie Michael Janssen, Köln, Tyskland. Proveniens: Nils Stærk Contemporary Art, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018