1949/947
Dansk design
Skænk af palisander, front med fire låger, bag hvilke hylder og bakker. H. 116. B. 195. D. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Enkelt stødmærke. Falmet. Nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud