2148/900
Loetz, stil
Et par vaser samt en vase af mørkt isiseret glas. Støbt med reliefdekor. Usigneret. H. 20,3., 20,5 og 20,3. (3)
Enkelte minimale afslag på øverste kanter. Enkelte områder med slitage i irisering.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag