Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967)
Landskab med græssende køer, 63. Sign. Ebba Cartsensen, sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 69×94.
Mindre afskalninger.
815350 |