2141/​9168

Napoleon III spejl i ramme af forgyldt bronze, støbt med puttto, rocailler og ornamentik, facet slebet spejlglas. Bagside med etikette 'George Petit, 223 Rue saint Denis'. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 134. B. 94.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs engel opå top.

Selected, 11. oktober 2021

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag