2118/774
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj, modelleret med blade og bær i relief. Dekoreret med lys grålig glasur. Sign. monogram, 23. H. 19,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Afslag på blad.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
45 bud