2432/506
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Surrealistisk komposition. Sign. Petersen 46. Olie på plade. 38×46.
Mindre overfladeridser.
Vurdering
106512 |