108/21
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Fisker og både på Skagens Strand. Sign. N. F. Sciøttz-Jensen, Skagen aug. 1898. Olie på lærred. 33,5×55.
Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, 31. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag