2109/196
Alexander Ossipovich Orlovsky (f. Warsawa 1777, d. Skt. Petersborg 1832)
“Voyageurs en hiver dans les environs de St. Petersbourg”. 1826. Litografi i farver. Lysmål 47,5×59.
Gulnet og med en smule overfladeridser. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag