1951/​9012

Sønderjysk rokoko armstol af nøddetræ, udskåret med muslinger og bladværk, svungne armlæn og cabriole ben. 18. årh.s midte.

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK