1838/687
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981)
Landskab. Sign. Ernst Syberg 67, 80/290. Litografi i farver. Lysmål 52×68.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag