1949/8695
Russisk ikon forestillende helgen, forgyldt oklad. Tempera på træ. 19. årh. 95×45.
Mindre aldersslitage, bl. a. ridser og mærker.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag