1803/1687
Figur af patineret bronze i form af Napoleon stående ved en klippeblok med en gøende hund, monteret på rektangulær sokkel. 19. årh. H. 11,5. L. 11. B. 6,5.
Napoleon figur påmonteret senere. Base med monteringshuller, trykket ved kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag