2048/14
Fransk konsolbord af nøddetræ, fire letsvungende ben hvorimellem sprosser, sarg med skuffe, prydet med blomster, rocailler og kæmninger. Rokoko form. Ca. 1900. H. 75. L. 99. B. 59.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Falmet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag