872/811
Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
Udsigt mod Tinganes (Thorshavn) og Nolsoy, Færøerne. Sign. I. av Reyni. Olie på lærred. 76×100.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag