2434/196
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Aftenstemning i havnen ved gamle Knippels Bro. Christianshavnssiden. Sign. Chr. Mølsted 1905. Olie på lærred. 73×103.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 622, 1996 nr. 64.
Afskalninger. To flænger. Enkelte retouchering. Behov for rensning og let opstramning.
Vurdering