2148/938
Skandinavisk design
Lysekrone med ophæng og baldakin af messing, monteret med to skærme af messing og glas. 1940–50'erne. Skærm h. 26.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt