2203/52
N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)
Studie af en musvåge. Sign. monogram, 23. Jan. 1901. Olie på plade, monteret på lærred. 40×33.
Behov for let overfladerensning. Enkelt afskalning i øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud