2103/806
Dansk design
Et par justérbare væglamper af messing med perforerede skærme. 1950'erne. L. 33. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag