2103/​335

Barok kommode af egetræ og nøddetræ med ligeknækket front og svungne sidestykker. 18. årh.s anden halvdel, senere hjørneskæringer og ben. H. 83. B. 84. D. 42.

Senere ben. Senere udskæringer monteret på afskårne hjørner og base. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK