2103/335
Barok kommode af egetræ og nøddetræ med ligeknækket front og svungne sidestykker. 18. årh.s anden halvdel, senere hjørneskæringer og ben. H. 83. B. 84. D. 42.
Senere ben. Senere udskæringer monteret på afskårne hjørner og base. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag