2114/1074
Charles Williams
“Omaggio a Max”. Gigantisk pendel med skærm af akryl, stamme af forkromet metal. Udført for Fontana Arte. H. inkl. ophæng ca. 176.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre kantafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. april 2021
Vurdering
Hammerslag