2445/560
Dansk møbeldesign
Lænestol med stel af bøg, betrukket med langhåret islandsk lammeuld. 1940'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Restaureret og professionelt nybetrukket.
Vurdering