2121/207
Stående thailandsk buddha af delvis bemalt og forgyldt bronze, hænderne i abhaya. På trappeformet trone. 20. årh. H. 61 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud