2115/​670

Albert Bitran (f. Istanbul 1931, d. 2018)

Komposition og “Passage d'ocre et le vert”, 1980. Begge sign. ea. II/V og 7/60. Litografier i farver. Bladstørrelse 62×81 og 76×57. (2)

Undersøgt i ramme. Original stand. En ramme uden glas.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK