2450/​185

Engelsk toiletgarniture i kuffert af krokodille samt matchende kuffert. Garniture monteret med skildpadde look og sterlingsølv, mester Mappin & Webb Ltd, London 1925. Derudover sæt med to klædebørster og spejl af sølv. H. 19 cm. B. 48 cm. D. 34 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?