1440/1234
Et par safirørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige ovale facetslebne blå safirer. L. ca. 3,7 cm. 2010. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 1. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag