1708/​28

Engelsk Regency chatol af mahogni, overskab med to vitrinelåger, underdel med skriveklap og fire skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 233. B. 109. D. 52.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Stort brandmærke på skriveklap. Overdel og underdel ikke samhørende.

Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag