2131/918
Hans Hansen (f. København , d. sst.)
To dækketallerkner af sølv. 1940. Vægt ca. 930 g. Diam. 27 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag