2109/192
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Mytologisk scene med Nessus og Deianira. Sign. V. S. 83. Olie på papir monteret på malepap. 19,5×25,5.
Mindre retoucheringer, krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag