1948/300
Kellinghusen tallerken og to fade af fajance, dekorerede i farver med blomster. 19. årh. Diam. 23–32 cm. (3)
Fremstår med reparationer, glasurafslag og mindre kantafslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud