2245/795
Birte Weggerby (f. Vinkel ved Viborg 1927, d. 1982)
Komposition. Sign. på bagsiden Weggerby - 77. Vægrelief af stentøj i ramme af jern. 40×55,5.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 8. november 2022
Vurdering
Hammerslag
32 bud