Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Småbåde ud for kysten i Svendborgsund en stille sommerdag. Sign. monogram 1888. Olie på lærred. 34×64.
Retoucheringer. Krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
13 bud