2132/265
Samling diverse vinglas, bestående af seks “Beatrice” glas, seks grønne tøndeformede glas med slibing og 15 klare tøndeformede glas. 20. årh. H. 11–12 cm. (27)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag