1831/15
Ubekendt maler, 18.årh.
Portræt af en fornem dame. Usigneret. Olie på lærred. Oval. 61×50,5.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag