12040/96
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Komposition. Sign. OH nr. 154/250. Litografi i farver. Rammemål 56×64,5.
Papir er guldnet. Fugtskjolder.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag