Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
“Charlotte”. Bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt uden dele med stål ca. 1255 g. (45)
Bestående af: 7 middagsknive, 7 middagsgafler, 8 middagsskeer, 1 frokostkniv, 1 frokostgaffel, 7 teskeer, 8 kagegafler, 1 sauceske, 1 serveringsske, 1 kødgaffel, 2 pålægsgafler.
Samt en barnekniv af andet mønster.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
862281 (Autobud) | ||
846622 | ||
862281 (Autobud) | ||
846622 | ||
862281 (Autobud) | ||
846622 | ||
862281 |