1948/​295

Et par barokform stager af sølv, drevet med blomster og frugter. Udfyldte. H. 15 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Let vippende. Den ene lysmanchet med revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag