2008/1187
K. Hejl
Jadearmring af 14 kt. guld prydet med udskåret jade. Indvendig diam. 5,4–6,3 cm. Vægt ca. 15,5 g.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 19. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud