2325/509
Gottfred Eickhoff (f. Frederiksberg 1902, d. København 1982)
Mand og kvinde. Sign. Eickhoff. Stemplet H.Husted Cire Perdue. Patineret bonze. H. 37. B. 27.
Almindelig patina. Behov for en let overfladerens.
Moderne kunst og design, 20. juni 2023
Vurdering
Hammerslag