2049/517
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Vase af stentøj med indridsede blade og grene i relief. Dekoreret med gråbrun glasur. Sign. Salto, 1929. H. 14,3.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud