1909/5
Agnes Lunn (f. Rønnebæksholm 1850, d. København 1941)
To islandske heste. Sign. Ag. Lunn Eyrarbakka 1902. Bronzestøber Fond. G. B. Bastianelli Roma. Skulptur af patineret bronze. L. 42. H. 20.
Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud